Uživatel:Biřic

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je účet pro robota, jehož hlavním úkolem bude synchronizace údajů v této wiki s údaji v databázi, ze které se generují webové stránky na http://hrejsi.cz/. Seznam příspěvků robota najdete zde. Robota provozuje Dan Zeman.

Náměty pro trvalý provoz robota

 • Kontrolovat, že všechny stránky až na předem známý krátký seznam výjimek jsou zařazeny alespoň do jedné kategorie.
Co ovšem s prázdnými zamknutými stránkami, které existují jen aby odradily spammery?--Gorn 17:40, 20. 8. 2009 (CEST)
 • Kontrolovat, že všechny stránky zařazené přímo do Kategorie:Všechny hry obsahují infobox, mají v něm vyplněný třípísmenný kód a existuje odpovídající řádek v seznamu Třípísmenné kódy her. To se zatím netýká rodin her, variant a rozšíření.
 • Kontrolovat existenci infoboxu (a tedy zařazení do kategorie Všechny hry) u stránek, které sice nejsou zcela bez kategorie, ale jsou zařazené do nějaké jiné kategorie implikující hru (např. Kategorie:Chybí charakteristika). Obecně: Projít všechny podkategorie Kategorie:Hry a najít všechny články. Vytřídit předem známé výjimky (buď jednotlivé články, např. Hry, nebo i celé podkategorie. Články, které zbydou, a nejsou v Kategorie:Všechny hry, ohlásit jako podezřelé.
 • Porovnat množinu her ve wiki s množinou her v databázi Pokladnice her. Zjistit, které hry existují pouze na jedné straně.
 • Pro hry, které existují jak ve wiki, tak i v databázi:
  • Zkontrolovat, že na obou stranách jsou uvedené stejné alternativní názvy. Ve wiki musí pro každý alternativní název hry existovat REDIRECT na hlavní stránku hry. Názvy, které nejsou pouze alternativním pravopisem uvedeným pro snadnější nalezení hry, se pak musejí zopakovat v infoboxu v parametru alt. Pozor na to, že název článku ve wiki se v ojedinělých případech nemusí do písmene shodovat s hlavním názvem hry (pokud existuje více stejnojmenných her a je potřeba vytvořit rozcestník). V databázi tohle neplatí.
 • Hlavní seznam her na stránce Hry by měl obsahovat opravdu všechny hry, o kterých víme. Plyne z toho mimo jiné, že na něm nesmí chybět žádná hra, která je na stránce Třípísmenné kódy her. (Obráceně to neplatí. Existují hry (např. různá rozšíření k Alhambře, Carcassonnu a Osadníkům), které nemají vlastní kód.)
  • Tohle pravidlo se bude muset upravit. Jednak stránka Hry nemá obsahovat odkazy na neexistující články a na články, které sice existují, ale nemají charakteristiku, jednak Třípísmenné kódy her nyní už patří pouze robotovi, ale bude je muset prověřit, zda opravdu sedí s databází. Přehledem všech her se pak stane buď právě přehled kódů (to by robotovi rovnou umožňovalo přejít na správnou hru v databázi), nebo Kategorie:Hry pro nové články (ta se ale bude robotovi hůře procházet).
 • Na seznamech her by neměly být odkazy na přesměrování (i kvůli automatickému zpracování seznamů). Můžou (a měly by) na nich být uvedeny alternativní názvy her, ty ale mohou odkazovat přímo na článek pod hlavním názvem hry.