Diskuse:Ticket to Ride

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

další podstránky

Nemám to předělat spíš na TTR:Europa? a stránky TTR vytvořit vedle?

Zkus to :-) Jedudedek 17:20, 30. 10. 2006 (CET)

Asi bych udělal centrální stranu TTR a Europu a podobné dal jako "rozšíření" viz jak je udělaná Carcassonne --Gorn 18:03, 6. 11. 2006 (CET)

chyba pravidel

V pravidlách je chyba. Keď hráč stavia tunel:

Když hráč staví tunel, musí nejdříve vyložit počet karet podle délky tunelu jako u běžné trasy. Poté se vytáhnou z balíku tři karty. U tažených karet se pohlíží na počet karet barvy shodné s barvou karet použitých na stavbu tunelu. Pokud se shodují(či je tam lokomotiva!), tak počet shodných musí hráč doplatit, jinak se celá stavba zhroutí a všechny karty se vyhodí a tunel není postaven.(Např. hráč postaví tunel delky dvou dílků s oranžovými kartami, má celkem tři. Vyloží dvě na stavbu tunelu. Táhnou se tři karty. Předpokládejme, že tam jsou dvě zelené a jedna oranžová. Hráč doplatí oranžovou a tunel stojí. Pokud by tam byli tři zelené, hráč ma štěstí a nic nedoplácí. Byli-li by tam dvě či tři oranžové, tak má hráč smůlu, nedokáže doplatit a tedy se hroutí tunel a ztratí dvě oranžové karty, které do něj již investoval.

Ale tak to nie je. Karty ktoré hráč vyložil, si vezme naspäť na ruku. If the player does not have enough additional Train cards of the matching color (or does not wish to play them), he may take all his cards back in his hand, and his turn ends. Strana 5, kapitola Tunnels, 4. odsek originálnych pravidiel.

--Andrej 12:32, 26. 3. 2007 (CEST)

Díky za upozornění, opravil jsem to. Příště to klidně oprav i sám. --Admin 03:33, 27. 3. 2007 (CEST)