Diskuse:Hlavní strana

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na této stránce bych rád udržel jen právě probíhající diskuze o hlavní straně.

  • Nové téma začněte kliknitím na "+"
  • K reakcím je dobré používat odsazení (":" před každým odstavcem)
  • Příspěvek může být anonymní nebo podepsaný. (registrovaní mohou použít "~~~" nebo "~~~~")

I k hlavní straně se váže Grafický vzhled


Duplicita her

Musíme si taky začít trošku dávat pozor na duplicitu jednotlivých her pod různými názvy a různých her pod jedním názvem.

máme tu teď např Ticket to Ride a Zug um Zug, já jsem pro to aby se jeden dal jako odkaz a druhý tučně (jako např Citadela) s tím, že se jedná o jiný název této hry. No a nebo to můžeme redirektit, ale ať to děláme pořád stejně.
--Jedudedek 15:59, 7. 2. 2006 (CET)
navrhuju tyto varianty

1. varianta

2. varianta

3. varianta

no já jsem to zatím dal jako var.1, ale uvidíme. Je to závislé od toho co na titulní straně bude. Já bych tu spíš rád viděl čtvrtou variantu a to asi
a pak bych viděl stránku "Všechny hry" (nebo tak nějak) na které by byla var.3. No nějak bylo, nějak bude :-)
--Jedudedek 19:29, 1. 3. 2006 (CET)

červené odkazy (rozšíření)

Myslím, že je ok mít na deskovehy.cz i červené odkazy - signalizuje to, že tuto stránku bysme tady chtěli mít, ale ještě tu není. Všeobecně bych dával do [[]] věci které by tu měly být nebo které se chystáme sami za chvíli vytvořit. Mimo jiné to umožňuje i další způsob praáce pro přispěvovatele. Na stránce Speciální:Žádoucí stránky se podívat, které stránky chybí a nějakou z nich napsat. --Gorn 14:54, 14. 3. 2006 (CET)

Seznam her (na hlavní straně i jinde)

Popis toho jaké máme v současnosti seznamy her (pokud se vám status quo nelíbí, otevřete zde diskuzi):

Poznámky:

Pravidla jako soubory pdf, doc...

Mám dotaz. Dají se ke hrám přidávat pravidla v pdf, doc...? Klidně bych nějaké poskytl a zároveň by pro mne bylo lepší si pravidla v takových souborech stáhnout, neboť by mohly obsahovat obrázky atd a nemusely se již editovat a upravovat.

Např. pod autorem by byla další kolonka "pravidla" a tady přímo stáhnutelný soubor.

Stejně tak by se zde mohly prezentovat české přelepky.

A pokud by se sešlo více verzí pravidel, tak by zde mohly být všechny. Každý by si pak mohl vybrat. V tom případě by nebylo na škodu třeba i hodnocení kvality od uživatelů. "Cauly"

Upload pdf jsem povolil. Jen bych chtěl upozornit na to, že není cílem mít všechna pravidla v pdf, protože věta "...a nemusely se již editovat a upravovat" znamená hlavně "nemohly by se již editovat = vylepšovat". Obrázky lze vkládat i do stránek tak jak jsou teď. Také prosím všechny aby uploadovaným souborů dávali rozumná jména, začínající vždy třípísmenným kódem hry. --Gorn 16:45, 30. 6. 2006 (CEST)

Já bych se přikláněl k autimatickému generování pdf souborů s pravidly u každé hry. Vyrešil by se tím problém tisku hlavně u méně zkušených návštěvníků webu.

Ztracená stránka

Ztratila se stránka Odkazy !! Jirka bauma 22:12, 2. 7. 2006 (CEST)

sorry ale nevím kterou máš na mysli? --Gorn 13:32, 3. 7. 2006 (CEST)
cituji z Knihovničky ..."Tištěné prameny k deskovým, karetním a moderním společenským hrám. Viz též internetové odkazy." Jirka bauma 14:58, 4. 7. 2006 (CEST)

Odkazy na jiné hráčské zdroje

Je povoleno dát k jednotlivým hrám odkaz na jiný web, na kterém jsou ke stažení například pravidla nebo i hrací potřeby k vytištění? Někomu by to mohlo pomoci když například ztratí nějakou kartu nebo si chce prohlédnout hru před tím, než se rozhodne si ji koupit? Mám na mysli např. [1] což je nepřeberná zásobárna návodů a hracích plánů většinou v češtině?

Další dotaz je na neoficiální rozšíření her, například u Carcassonne jsou jich desítky. Dávat či nedávat odkazy?

A také co odkazy na [2] kde je neskutečné množství informací? Husak 09:24, 29. 5. 2007 (CEST)

Terminologie

Napadlo mne, že by bylo vhodné nějak ujednotit terminologii. Jednak by to pomohlo při psaní pravidel a druhak by to mohlo zlepšit orientaci při čtení "korektně" napsaných pravidel. Přiznám se taky, že nemohu unést, že někdo například nazývá v Osadnících z Katanu díl krajiny kartou. Jak ho ale nazvat jinak? Kostka? Dílek? ...

Jak potom ale třeba definovat kartu?

--Alnagon 13:06, 4. 6. 2007 (CEST)

Kontakty na kluby deskových her

Neplánujete náhodou udělat rozcestník na weby jednotlivých klubů deskových her? Nebo aspoň možnost umístit zde kráké info o klubu, tedy kdy, kde se schází a kontakt na organizátora? Myslím že by se to řadě návštěvníků docela šiklo. Husak 12:58, 4. 6. 2007 (CEST)

Nápověda

Rád bych tu viděl v sekci "Zapojte se" odkaz na kořenovou stránku nápovědy, pravidel a doporučení (např. na seznamu XY jsou pouze hry s pravidly, stránky o autorech mají vypadat tak a tak... Teď je to poněkud roztroušené, něco je v kategorii Budování portálu, Nápověda na liště kupodivu ukáže jakýsi tip pro začátečníky, jak přidat novou hru, což ale není to, o co mi teď jde, a navíc pod Nápovědou jsem spíš očekával něco o wiki syntaxi.

Můžu tu stránku vytvořit, ale zatím se poněkud ostýchám, protože nevím, na jakém návrhu titulní strany se v neděli Odoren s Radimem dohodli a nechci jim to hned začít prasit :-) --Dan 17:04, 7. 4. 2008 (CEST)