Letní hraní 2014

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
IMG 4713.JPG
 • kdy: (sobota) 9. srpna – (neděle) 17. srpna 2014
 • kde: Mariánská u Jáchymova (Karlovarský kraj)
 • cena: plná penze + ubytování 420Kč/osoba/den, polopenze + ubytování 360 Kč/den, 300Kč/den za děti do 3-6 let, děti 7 - 15 let 340Kč/den, děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma)

Letní hraní je přátelské setkání lidí okolo herních klubů a také odměna pro všechny dobrovolníky, kteří nám pomáhají na festivalech Deskohraní, Goliáš a David a na dalších předváděcích akcích nebo v našich herních klubech Paluba (Praha) a Descafé (Plzeň).


IMG 4621.JPG

Akce sestává ze dvou částí:

 • První část 9.-13. srpna je věnována převážně hraní her, rekreaci a výletům dle naší nabídky na místě a vašeho zájmu. Středisko i jeho okolí nabízí řadu možností a je přátelské k dětem a partnerům či partnerkám (fotbal, dětské hřiště, tenisový kurt, fotbálek, horolezecká stěna, ovečky s bačou ...), nezapomeňte tedy na vaše ratolesti a blízké. Další informace o ubytování - [[1]] Paralelně proběhne také 4. setkání autorů CBG, na kterém se budou testovat hry, přihlášené do 10. ročníku soutěže autorů. Zájemci o testování jsou vítáni.
 • Druhá část 14.-17.srpna jsme nazvali Herní soustředění a bude koncipovaná jako výměna zkušeností dobrovolníků z klubů her. Jde jak o organizované přednášky, tak o praktické a diskuzní bloky. I letos se budeme zabývat zkušenostmi s hrami vhodnými pro různé druhy hráčů a přibudou i další části na základě vašich požadavků, jako například zkušenosti z organizováním předváděcích akcí nebo turnajů.

Přizpůsobte prosím dobu vaší účasti tomuto záměru. Rodičům se zájmem o odborný program nabízíme možnost jakéhosi vzájemného hlídání dětí – ozvěte se nám, podrobnosti uzpůsobíme dle konkrétních zájemců.

Těšíme se na vás

Radka a Jakub raj@kub.cz

Podrobnější informace

Letní hraní - rekreační část - (sobota) 9. – (středa) 13. srpna 2013

První část je věnována převážně hraní her, rekreaci a výletům. V okolí je mnoho lákavých výletních destinací: Ježíškova cesta na Božím Daru, zřícenina hradu Kynžvart, hrady Bečov, Loket, zámek Chyše, Bečov nad Teplou, Kynžvart, hornické muzeum, štoly uranových dolů, rozhledna na Plešivci nebo lanové centrum, rozhledna Diana v Karlových Varech spolu s lanovou dráhou nebo pokud už zpřístupní Božídarské rašeliniště. Poblíž je aquacentrum v Geyeru a Marienbergu v Německu nebo blíž v Jáchymově. Nemusíme ale chodit tak daleko, středisko samotné je vybavené jak pro děti tak dospělé: fotbalové hřiště, tenisové kurty, dětské hřiště, horolezecká stěna, fotbálek, internetové připojení, bar s rozšířenou nabídkou nápojů a samozřejmě spousta deskových her v samostatné společenské místnosti.

Hlašte se zde co nejdříve, počet míst je omezen.


Herní soustředění - odborná část

 • kdy: (středa) 14. srpna – (neděle) 17. srpna 2014
 • téma: Výměna zkušeností dobrovolníků z Klubů deskových her

Program začíná ve čtvrtek ráno (příjezdy během středy), je možno přijet i v pátek, dejte nám vědět v přihlášce (ale ochudíte se o část akce). Velká část programu je věnována prostě rekreaci, nečekejte tedy žádné intenzivní školení. Máme připravenu nabídku různých turistických atrakcí a akcí v okolí rekreačního střediska, vše je přizpůsobeno tak, aby se mohli zúčastnit i rodiče s dětmi.

denní hermonogram

 • 8:30-9:50 snídaně + organizační schůzka
 • 9:50-12:00 učení se her - pro zájemce jsou připraveni lidé, kteří vysvětlí postupně hry pro různé typy hráčů, každé dopoledne bude věnováno trochu jinému typu her.
 • 12:00-12:30 oběd
 • 13:00-18:00 odpolední rekreace - individuální, pro zájemce je připraven program turistický a sportovní program a jedna šifrovací hra, vše vhodné i pro rodiny s dětmi. Okolí je přenádherné a těžko to budeme za těch pár dní všechno stíhat.
 • 18:00-18:30 večeře
 • sport – tenis, fotbal, venkovní hry, uspávání dětí
 • 20:00-22:00 workshopy a přednášky:o vysvětlování her - praxe (společný program)

Hlašte se zde co nejdříve, počet míst je omezen.

Další info

kontakty

Jakékoli dotazy směřujte na j@kub.cz

historie

Akce proběhla v různých obdobách již v minulých letech. Stránky těchto akcí jsou z historických důvodů zde: