Black Rose

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Je rozšířením hry Mississippi Queen
Počet hráčů 3-5
Doporučený věk 10
Délka hry 30 až 70 minut
Autor Werner Hodel

Black Rose je rozšíření ke hře Mississippi Queen a nedá se použít jako samostatná hra. Rozšíření není vymezeno jedněmi pravidly, vlastně se jedná o soubor několika rozšíření a je na vás, která z nich použijete a která ne. K základní hře tedy přidejte libovolnou kombinaci jednotlivých rozšíření.

Herní materiál

Sestavení je nasnadě snada až na následující:

  • Podlouhlou nálepku s černými a bílými poli nalepte na černé koleso, a vložte do černého parníčku. Ten představuje loď Black Rose.

Nové díly herního plánu

Pět nových dílů herního plánu obsahuje několik nových věcí, jako mělčiny nebo plovoucí klády. Příslušná pravidla budou použita samozřejmě jen tehdy, pokud zařadíte příslušný díl do hry. Nové díly můžete do hry přidat, čímž ji prodloužíte, nebo jimi nahradit některé již existující, případně přidat jen některé z nich. Dejte jen pozor aby bylo dost pasažérů k nastupování pro všechny.

Pravidla jednotlivých (pod)rozšíření

Mělčiny

Na některých nových dílech jsou vyznašeny mělčiny (relativně špatně).

  • Kdykoli se parník ocitne na mělčině (ať tam najel sám, nebo byl na ní vstrčen) okamžitě nastavte jeho rychlost na 1.
  • Tak parníku který najel na mělčinu končí. Zbylé pohyby jsou ztraceny.
  • Parníky se na mělčině nikdy nemohou otáčet. Pokud jsou na ní strčeny, majitel parníku si nemůže natočit parník tak jak je obvyklé v normálních pravidlech, ale parník zůstane natočen tak jak je.

V nejjednodušším případě na mělčinu najedete ve svém pohybu vpřed, dále si rychlost na 1 a ukončíte tím tah. Ve vašem dalším tahu pohybem vzad mělčinu opustíte a natočíte si parník libovolným směrem. Tím opět váš tah končí. Při tomto opuštění mělčiny nelze nijak měnit rychlost (ani použitím uhlí), ale natočení je zadarmo, i kdyby bylo třeba čelem vzad.

S výjimkou vyjetí z mělčiny (kdy je dovoleno vycouvat) je po mělčině možný pouze pohyb vpřed, rychlostí 1. Za každý pohyb začatý na mělčině zaplatíte 1 uhlí. Před vyjetím z mělčiny pohybem vpřed si můžete nastavovat rychlost podle běžných pravidel.

Pozn: V extrémních případem může vstrčení parníku na mělčinu vést k jeho zablokování tak, že už se mu nepodaří odjet. Do parníků na mělčině už se strkat nedá.