Bluff/Stručná pravidla

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče
Verze z 9. 4. 2008, 23:22, kterou vytvořil Gorn (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vezměte si kalíšek a 6 kostek (5 v 6 hráčích ). Nevyužité a prohrané kostky jsou umísťovány do středu plánu.

Kdo nemá kostku vypadl. Poslední zbylý vyhrál. Hra se odehrává v kolech.

Průběh kola

Hráči protřepou kalíšky s kostkami, překlopí je na stůl, poodklopí rukama, kryjíce kostky před ostatními, a nahlédnou pod ně. Kostky na sobě? Položte je vedle sebe.

Hráč sázecí kostku musí: buď posunout na stupnici minimálně o jedno pole (na začátku: kostka na 0. políčku. Na pole s * lze položit jen * a naopak), přičemž může nastavit na kostce jakýkoli symbol, nebo může sázecí kostku nechat na stejném sázecím poli, ale v tom případě musí zvětšit číslo na ní, či sázku přijmout. Sází se o to, že když se odkryjí všechny kostky ve hře, bude symbol na sázecí kostce nebo * nahoře minimálně tolikrát, kolik udává číslo na poli na kterém kostka leží. Poražený odevzdá tolik kostek o kolik se zmýlil. Pokud počet odhadl přesně dostane od poraženého jednu kostku. Pokud má plný počet, dá jí do banku.

Varianty

  1. Při přesném odhadnutí počtu symbolů všechni hráči s výjimkou nabízejícího odevzdají jednu kostku. Rozšíření: Uvedené pravidlo neplatí pro hráčovu poslední kostku, pokud sám sázku nepřijímá.
  2. Okamžitě poté co jste učinili svoji nabídku sázky odkryjete jednu nebo více svých kostek, takže máte právo zbylé kostky skrytě přehodit. Nelze ukázat všechny kostky.