Café International: Das Kartenspiel

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání
Jiné názvy Café International: karetní hra
Rodina her Café International
Počet hráčů 2 – 5
Doporučený věk 10
Délka hry 45 minut
Autor Rudi Hoffmann
Roland Siegers
Vydání
2001 Amigo Café International: Das Kartenspiel

Karetní verze hry Café International je poměrně zdařilá, kombinačně hutnější, ale i kompaktnější a možná hratelnější než její starší desková sestřička. Byla však druhá, a tak na Spiel des Jahres už nedosáhla.

Ve hÅ™e jsou jednak karty stolů, jednak karty lidí. 5 stolů se uspořádá do X, kolem každého stolu mohou sedÄ›t 4 lidi pÅ™i dodržení podobných pravidel jako v deskové verzi. Na rozdíl od deskové verze je tu vÅ¡ak více možností, jak může jeden host sedÄ›t u více stolů najednou. Bodování se lehce liší, i za dva hosty stejné národnosti jako stůl, u kterého sedí, se zdvojuje počet bodů, tj. dostanete 4 místo 2.

Jakmile kolem stolu sedí 4 hosté, karta stolu se odstraní i se všemi 4 hosty (byť byli jiné národnosti) a nahradí se novým stolem.

Kdo je na tahu, pokládá 1 až 3 karty lidí. Když nemůže nebo nechce položit ani 1 kartu, bere si do ruky kartu z balíčku a jeho tah končí. Když má 12 karet v ruce (hru začíná se 7), nemůže si dobrat, místo toho musí vyložit kartu pÅ™ed sebe lícem dolů, tam bude karta do konce hry a pÅ™inese mu 2 body do mínusu. Jeho tah rovněž končí.

Kdo se zbaví karet, může prohlásit hru za skončenou, nebo počkat do příštího kola a opět si dobrat kartu. Jinak hra končí ihned, jakmile nelze doplnit odstraněný stůl, nebo jakmile se dobere poslední karta hosta.