Budování portálu/Archiv

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání

Archiv stránky Budování portálu

Obsah

[editovat] Licence

Formulovaná licence Deskových her s řešením autorských práv. --Odoren

Navrhuji použít GFDL viz [1], [2] --Gorn 17:47, 14. 3. 2006 (CET)

Jako licence je zvolena cc-sa. Viz Licence --Admin 22:49, 11. 6. 2007 (CEST)

[editovat] Základní informace u všech her

Základní informace u všech her

[editovat] Diskuze

Trochu mi příjde problém diskuze. Když jsem na jiných webech, poznám, je-li k článku diskuze nebo ne, tady to nepoznám. Protože diskuze je trochu i nemoc, tak vidím, že to má i své výhody, takže jsem pro to takhle nechat dál. Ale pokud si někdo chce požvanit, tak bych mu to na druhou stranu nezakazoval, což nevím, jak je to tady vyřešeno. Jirka bauma 10:23, 24. 2. 2006 (CET)

Napadlo mne udelat alespon nejakou stranku Otazky o Odpovedi a dat na ni prominentni odkaz z homepage pro ty kdo jsou trochu zmateni a chteji se neco zeptat. Jinak samozrejme k dotazum na jednotlive hry by mely slouzit diskuzni stranky u jednotlivych her. --Gorn 19:28, 27. 2. 2006 (CET)
já měl namysli to, že když k nějaké stránce napíšu příspěvek do diskuze, není poznat, že byl podán, kdežto obvyklejší u webů je, že poznat je, to je asi dáno jednoduchostí Vikipedie, a hledám tedy nějaké řešení, jak to vyřešit, ale žádné rozumné mě nenapadá, spíše bych se přiklonil k tomu udělat speciální diskuzní stránky a nechat to na správci portálu, jestli bude chtít propojovat příspěvky v diskuzi s jednotlivýma stránkama Jirka bauma 08:04, 28. 2. 2006 (CET)

Je dobře, že už jste začali sepisovat Doporučení. V podstatě většina mých diskuzních příspěvků o budování portálu se týkala právě doporučení. Akorát, jak Gorn píše, že diskuzní příspěvky psát od shora dolů, myslím, že je praktičtější je psát od zdola nahoru, aspoň tak je udělané většinou na jiných webech. Jirka bauma 10:05, 1. 5. 2006 (CEST)

[editovat] Kdy co upravovat?

Nechat vývoji volný průběh a zasahovat až v momentě, kdy se toho sejde víc najednou (bude stav neúnosný) nebo co nejvíce předjímat dopředu (strukturovat), aby se nové věci dobře připojovaly a doplňovaly. Př. Na titulní straně jsou Osadníci (mistrovství), pod něj přidáme Carcassonne, Proroctví, Scrabble, ...? Za chvíli bude jen hlavní stránka s mistrovstvím světa... Chtělo by ujasnit do spuštění betaverze.

Dělal bych to nastřídačku - nechat tomu volnost a čas od času refaktorovat. Mistrovství v Osadnících je trochu nesystematické ale má to svůj důvod a s Pogem jsme se na tom domluvili. Na hlavní straně je potřeba zapracovat. Gorn
Mistrovstvi v Osadnicich je u nas v ramci MSH zatim velmi ojedinely projekt, takze si nemyslim, ze by v dohledne dobe hrozilo dalsi pridavani.Pogo 19:46, 8. 2. 2006 (CET)


[editovat] Diskusní fórum

K úvaze dávám připojení otevřeného diskusního fóra, kde by se mohli uživatelé bavit o hrách, klást otázky a sdílet zkušenosti (podobně jako je na http://forum.hraj.cz) - mohlo by taky sloužit jako "laboratoř", ze které by se případně daly vytahovat náměty a inovace. --Odoren

Já nevím, jak jsou stránky teď tak nevím moc jak do toho zaimplementovat diskuzní fórum - nemyslím technicky, to není problém, ale ideově. Zkuste mi to popsat jestli máte představu, stačí příklad. --Gorn 01:34, 7. 2. 2006 (CET)
Předpokládám, že by v navigaci a na hlavní stránce stačil odkaz na samostatné diskusní fórum mimo wiki systém s adresou např. forum.deskovehry.cz - tolik funkčně, technicky to není moje parketa. Pokud by se našel někdo, kdo by ho technicky spravoval, a zda je pro něj místo. --Odoren 16:43, 7. 2. 2006 (CET)
technicky to není problém nainstalovat. Jen nevím jak to provázat dobbře s dosavadní strukturou aby to nebylo úplně nenavazující. To by bylo škoda. Pokud někdo něco nenavrhnete tak bych to do bety nechal být. --Gorn 03:28, 8. 2. 2006 (CET)


[editovat] Kdo bude arbitrem?

Souvisí s otevřeností systému, který s sebou přináší různost názorů na to, jak co řešit. Kdo to bude? Vydavatelství mají své šefredaktory a redakční rady zodpovědné za konkrétní projekty.Odoren 15:35, 7. 2. 2006 (CET)

Nechal bych to zatím bez hierarchie. Do prvního konfliktu / vandalizmu. Gorn
Není nutné řešit hned, ale mít na paměti, má-li se projekt rozvíjet. V případě potřeby může skupina aktivních editorů/správců z posledního období/roku o vzniklém problému hlasovat... Nemusí se nutně jednat o hierarchickou strukturu, ale předem jasné postup pro řešení vzniklých problémů. Tolik zkušenost. --Odoren 12:27, 8. 2. 2006 (CET)

[editovat] přenos her z pokladnice

Popis cíle: Přenést všechny existující pravidla her z Palubní pokladnice her.

U Ž   J E   T O H O T O V O  :-)  

Dal jsem to na separátní stránku a na homepage Přenos her z pokladnice --Gorn 01:15, 9. 2. 2006 (CET)

[editovat] Odkazy

nezávislé na betaverzi - přesunuto, viz odkazy

[editovat] Navigace

Vyladěná navigace (odzkoušení)--Odoren S tím asi zkusím zaexperimentovat, zatím zkusím vyladit hlavní stránku, nebo alespoň vyzkoušet nějaké varianty. --Admin 18:32, 6. 2. 2006 (CET)

Teď mě ovšem napadá jestli všichni pod tímhle bodem chápou to samé. Já si tedy zatím představují víceméně vzhled první stránky, maximálně ještě systém kategorizace her. Ale ten si myslím, že se bude vysíjet ještě docela dlouho. --Gorn 01:09, 7. 2. 2006 (CET)

Tak jsem brutálně změnil hlavní stránku, co vy na to? --Gorn 03:41, 8. 2. 2006 (CET)

U mne dobry Pogo 16:26, 8. 2. 2006 (CET)

Navrhuji tuto část do betaverze prohlásit za uzavřenou. --Gorn 00:28, 22. 2. 2006 (CET)

[editovat] Názvy her

  • Používat pokud možno originální název hry. HlavnÄ› vynechat různé české alternativní názvy. To znamená, že český název by mÄ›l být použit pouze v případÄ›, že hra v ÄŒechách je pod tímto názvem vydaná (napÅ™. Citadela) a nebo že je zde pod nÄ›jakým českým názvem obecnÄ› rozšířená (napÅ™. Do stÅ™ehu) a nehrozí zámÄ›na s jinou hrou (napÅ™. pro Evo není vhodné používat název Evoluce protože by se to mohlo pozdÄ›ji plést napÅ™. se hrami Evolution nebo The Evolution Game)
    --Jedudedek 13:21, 23. 2. 2006 (CET)

Procedurálně tohle asi patří spíš do toho "sekce Redakce".

Bylo zohlednÄ›no v Älánku Pravidla a doporučení. --Dan 17:10, 8. 4. 2008 (CEST)